دستور جلسه لژیون

جمعه 7 اسفند 1394 08:56 ب.ظنویسنده : همسفرمنیره کبودانیان

 
باید به این تفکر برسیم که نیروهای شیطانی وجود دارد. این نیروها در بعد فیزیکی و متافیزیکی (ماورا طبیعت) هستند. شاید اگر این نیروها نبودند حیات شکل نمی­گرفت. شاید در دیدگاههای سطحی مردم فکر کنند اگر این نیروها وجود نداشتند بهتر بود و انسان آسوده بود ولی این فکر اصلا منطقی نیست.

حال پرسش این است که برای چه این نیروها وجود دارند؟ انسان اختیار دارد و وجود این نیروها این اختیار را تایید می­کند. انسان می­تواند خوب یا بد را انتخاب کند. اینجاست که انسانهای خوب نزد خداوند مشخص و متمایز می­شوند. تمام انسانهایی که از فرامین الهی سرپیچی می­کنند و انسانهای دیگر را از راه راست منحرف می­کنند تحت نیروهای شیطانی اند. کسانی که غیبت می­کنند و بین انسانها کینه را پرورش می­دهند، مواد مخدر می­فروشند، قرص های روانگردان مصرف می­کنند و انسانهای دیگر را به مصرف مواد یا قرص تشویق می­کنند تحت نیروهای شیطانی هستند.

مصرف قرص های روانگردان مانند: کلورازپام، دیازپام، لورازپام، فو.لکستین، زوناکس به مراتب بدتر از مواد مخدر دیگرند. این قرص ها برای وضعیت خاص و بحرانی برای مریض تجویز می­شود و این درست نیست که ده یا بیست سال بخواهیم قرص بخوریم. وقتی ما به قرص خواب عادت کنیم و بدون آن نتوانیم بخوابیم بدن ما دیگر سروتونین و آدرنالین و هورمونهای لازم برای حیاط را تولید نمی­کند و بدن ما آسیب می­بیند. کسانی که حرمت نگه نمی­دارند و دیگران را تحریک به کارهای بد میکنند شیطان هستند. حداقل اگر مسلمان هستیم در قران آمده که خمر عمل شیطانی است.در ایران خمر یعنی شراب ولی در کتابهای لغت عربی خمر به معنی پوشش است. یعنی چیزی که روی هوش و حواس انسان و عملکرد طبیعی انسان تاثیر منفی بگذارد خمر محسوب میشود که این شامل انواع مواد مخدر مشروب و انواع قرصهای روانگردان است.

شیطان به صورت ماورایی نیز حضور دارد. تشریح این موضوع کمی سخت است. این نیروی متافیزیکی شیطانی دائما فعال است و در کنار روح به کار خود ادامه می­دهد. القاعات منفی در ذهن انسان به او میگوید که غیبت کن، مواد مصرف کن، فتنه کن و .....

ما از عملیات پنهان این نیروهای ششیطانی ماورائی خیلی خبر نداریم چون برای ما ملموس نیستند همانطور که مثلا ازعملکرد دائمی اندامهای بدنمان باخبر نیستیم. مثلا هزاران عضله و سیستم در کارند تا ما فقط یک عمل بلع با دهانمان انجام دهیم.

بعضی انسانها به درک خیلی بالایی میرسند که دیگر نیروهای تخریبی روی آنها تاثیر ندارد یا خیلی خیلی کم می­شود. تایین کننده خود ما هستیم و به هیچ کس دیگری ربط ندارد.

تحت نیروی شیطانی بودن برای سفر اولی هست برای سفر دومی، راهنما ایجنت و همه و همه هست. هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی. قضاوت نکنید تا در مورد شما قضاوت نشود. پنهان کاری کردن هم نوعی ضد ارزش است. مثلا شاگرد حالش خیلی خراب است نباید پنهان کاری کنید که شاگرد شما حالش خراب است. در این موقع از راهنماهای دیگر کمک بخواهید تا شما را راهنمایی کنند و به خود مغرور نشوید وقتی کسی راهنما میشود تا زه قدم اول را برداشته و هنوز خیلی چیزها را نمی­داند. تمام قدرت راهنما در این است که مسافر را سالم و سلامت به آخر سفرش برساند. مسافری که سفرش تمام شود ولی هنوز خواب درست ندارد و حالش خوب نیست وناله می­کند به رهایی کامل نرسیده و باید در سفرش تجدید نظر شود.

شاگردان حق ندارند حتی یک سی سی دارو به هم قرض بدهند، حتی  اگر راهنما یک سی سی از شاگردش قرض بگیرد خیانت کرده و از ابتدا راه دزدی و خیانت را رواج می­دهد و با این کار اعتماد شاگرد به راهنما از دست می­رود و حسها خراب می­شود.

سخنان استاد:

یاد ما در آنچه به فهم نمی­گنجد قلب مارا شاد میکند (در اینجا ما ضمیر جمع است اینطور برداشت میشود که از طرف یک جمع صحبت می­کند). خوب در یک عمل بسیار مهم وارد شده اید که می­دانید کلید حل مشکلات است. ما منتظریم قولی که داده ایم خود را به وفا درآمیزیم.کاری که تو انجام می­دهی کمتر از کار من نیست  که خود را برای ملحق شدن به وصال خودم فدا کردم و در راه عشقم شهید شدم. کار من همانطور که می­دانید یک بار بود( مرا گرفتند و بر دار کردند و تمام) حال آنکه برای شما امتحان دوره حیات چندین بار بوده است که مشکل ترین قسمت را در حال امتحان دادن هستید. دوست عزیز مرا شاد نمودی این خاطرت هست که از قهوه خانه خارج شدیم و به سرعت ناپدید شدم حالا حتما فهمیده ای چرا؟ در قدیم قهوه خانه ها مرکز افیون و مسمومات بود اکنون این را می­گویم زیرا نتوانسته بودی عمل را تجربه نمایی. آنجا و هر جای مشابه آن جایگاه انسانهای همانند شما نیست.در هر حال خشنودم و امیدوارم به نتیجه برسید و مورد استفاده کسانی قرار بگیری که به بیراهه رفته اند و به آخر امتحانات مهر تایید بزنید.آری شما مدت طولانی تحت نیروهای شیطانی بودی بدون اینکه خودت بدانی و احساس کنی و پس از گشوده شدن مسایلی که آگاهی دارید به خود باز آمدید و این بار برای آنچه در تلاش هستید، می­دانید.

هر مصیبتی در ما چیزی است که با دستهای خودمان برای خودمان مهیا کرده ایم. این عادت ما است که هر اتفاقی که برایمان می­افتد، دنبال مقصر در جای دیگر می­گردیم. مثلا لیوان آب را میریزیم و بعد میگوییم چه کسی این لیوان را اینجا گذاشت. هر مصیبتی هم که بر ما وارد میشود باید به اذن خداوند باشد . این به این معنی نیست خدا با ما لج است . ما یک کاری را انجام دادیم خداوند می­گوید جریمه اش را از او بگیرد.مصیبتی که از ما برداشته میشود نیز باید به اذن خداوند باشد. همیشه باید تقاص کاری که کرده ایم پس دهیم وگرنه از بلا خلاص نمیشویم. منظور از عمل مهم ترک اعتیاداست یکی از کلیدهای حل مسایل شیطانی همین است وقتی می­خواهیم آن را حل کنیم باید برویم به درون مشکل. شما باید سپاسگذار باشید که به طور کامل پس از انجام وظایف تحویل داده خواهید شد (از دست نیروهای شیطانی خارج میشوید) اگر این کار نتیجه بدهد عشق را پیش از من درک خواهید نمود.

نگهبان: خاطرت هست روزی به من گفتی ارابه ها را در بیکران به حرکت درآورید منظور شما چه بود؟

استاد: این موضوع در دو بعد مطرح می­شود بیکران مادی و بیکران معنوی. آنچه به درستی ساخته بشود پس تخریب در هر دو حیات طی طریق می­کند بخصوص این مورد که در حیات مادی از خویش اثر می­گذارید و چون از آن بهره برداری نمایید به همه جا خواهد رفت و علم خواهد شد، می­شود بیکران .در بعد دیگر هم، به نوعی به حرکت درمی­آید و سیر میکند و ارزش آن پس از انتقال حفظ می­شود. در اینجا و جهان فیزیکی مانند لویی پاستور کار ارزشمندی انجام دهیم، (مثلا وی میکروب راکشف کرد) این به تمام دنیا می­رود این بیکران زمینی است. در جهان معنوی نیز مسایل ارزشمند نقل و انتقال دارد و حتی گاهی مسایل از زمین به آسمان و باالعکس است.

در نتیجه ما همواره باید مواظب نیروهای شیطانی باشیم. هر چه به دانایی برسیم بیشتر و بهتر می­توانیم با این نیروها مقابله کنیم و به آرامش بیشتری می­رسیم. زندگی خیلی سخت نیست. خیلی نباید به خود فشار بیاوریم پس چیزی برای وحشت و ترسیدن نیست. در آخر همه میمیریم باید در مشکلات صبور باشیم. ترس معنی ندارد بالاخره زندگی سر میشود .هیچگاه ناامید نشوید ناامیدی مال نیروهای شیطانی است. بعضی بدبختیهای ما از این است که ما فکر میکنیم خیلی مهم هستیم و قرار است کار خیلی بزگی کنیم یا داریم می­کنیم. باید آرام گرفت. هیچ چیز مال شما نیست همه چیز جاری است و در جریان است. به مالت مناز که به شبی بند است به حسنت مناز که به تبی بند است


آخرین ویرایش: جمعه 7 اسفند 1394 08:59 ب.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic