سم زدایی یا سم نزدایی؛مسئله این است...

چهارشنبه 30 دی 1394 08:40 ب.ظنویسنده : همسفرمنیره کبودانیان

 
من هم قبل از اینکه به کنگره بیایم و با آموزش های کنگره آشنا شوم فکر می کردم هرطور که شده این سم را باید از بدن خارج کرد و با همین تفکر بارها اقدام به قطع مصرف و ترک مواد مخدر می کردم و جالب اینکه هر بار این کار را می کردم به نتیجه مطلوبی دست پیدا نمی کردم و همیشه از خودم می پرسیدم اکنون که آزمایش اعتیادم منفی است و چیزی مصرف نمی کنم، پس چرا حالم بد است و از هیچ چیز لذت نمی برم؟ چرا دوباره مصرف من بعد از مدتی شروع می شود؟

سم زدایی یا سم نزدایی

واقعاً چه دستورجلسه زیبا و پرمعنایی؛ من هم قبل از اینکه به کنگره بیایم و با آموزش های کنگره آشنا شوم فکر می کردم هرطور که شده این سم را باید از بدن خارج کرد و با همین تفکر بارها اقدام به قطع مصرف و ترک مواد مخدر می کردم و جالب اینکه هر بار این کار را می کردم به نتیجه مطلوبی دست پیدا نمی کردم و همیشه از خودم می پرسیدم اکنون که آزمایش اعتیادم منفی است و چیزی مصرف نمی کنم، پس چرا حالم بد است و از هیچ چیز لذت نمی برم؟ چرا دوباره مصرف من بعد از مدتی شروع می شود؟

زمانی که با کنگره آشنا شدم فهمیدم قصه از چه فرار است، با مطالعه مقاله سم زدایی یا سم نزدایی با مفاهیم و تعاریف جدیدی آشنا شدم که زمینه ساز تغییر باورهای قدیمی من شد. متوجه شدم دلیل دردها و رنج ها و تمام تحقیرهایی که تحمل می کردم چه بود و دریافتم به چه علت من ترک موفقی نداشتم.

فرد معتاد مسموم نیست بلکه بواسطه مصرف موادمخدر تخریب در سیستم های جسمی وی رخ داده و از تعادل خارج گردیده است، برای درمان باید مجدد این سیستم را بازسازی کرده و مجدد به تعادل برسانیم. البته باید گفت مواد مخدر برای فردی که تاکنون هیچ گونه موادی را مصرف نکرده باعث بروز مسمومیت میگردد، در حالی که فرد مصرف کننده این مواد مخدر حالش را خوب می کند و برایش سم محسوب نمی گردد پس سمی بودن مواد مخدر یک امر نسبی است.

در مقاله سم زدایی یا سم نزدایی آقای مهندس به 14 اصل مهم در اعتیاد اشاره می کند که در عین سادگی و رسایی عنوان می گردند، یکی ازمهم ترین این 14 اصل؛ آگاهی است.

فرد مصرف کننده ای که می خواهد برای ترک موادمخدر از روش URD استفاده کند، درابتدا هزینه گزافی را باید بپردازد و بعد بدن اورا با تزریق سرم شستشو می دهند و به فرد می گویند در بدن تو دیگر سمی وجود ندارد. از طرفی به او یک سری قرص و آمپول آنتاگونیستی داده می شود و می گویند که با مصرف این داروها از مواد مخدر متنفر می شوی، درصورتی که این گونه نیست و این داروها مکانیسم اثری دارند که گیرنده های مرفین را در نوروترانسمیترها یا ناقل های عصبی بلوکه می کند. در چنین حالتی اگر فرد هرقدر مواد مخدر نیز مصرف کند تغییری احساس نخواهد کرد. مصرف مواد مخدر به همراه داروهای آنتاگونیستی بسیار خطرناک وکشنده است و چه انسانهای ناآگاهی که بواسطه همین اطلاعات نادرست جان خود را ازدست داده اند.

من در این هفته و هم‌زمان با این دستور جلسه از بنیان کنگره جناب مهندس دژاکام قدردانی می‌کنم برای ابداع روش قطعی درمان اعتیاد تا امروز بتوانیم به‌درستی به درمان برسیم و از طرفی اطلاعات و دانش خود را نسبت مواد مخدر و درمان آن بالا ببریم تا بتوانیم در سایه آن در صلح و آرامش زندگی کنیم و در انتها از خداوند خواستار این هستم که همواره توفیق خمت کردن را برای همیشه به ما عطا فرماید.

کمک راهنما سیدحسین حسینی


آخرین ویرایش: چهارشنبه 30 دی 1394 08:43 ب.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic