ساختن قالب

دوشنبه 28 دی 1394 07:00 ب.ظنویسنده : همسفرمنیره کبودانیان

 
ما درگذشته به خاطر جهل و ناآگاهی قالب معیوب و ناقصی در وجود خودمان ساخته‌ایم ولی اکنون‌که متوجه آن شده‌ایم باید سعی کنیم با کاربردی کردن آموزش‌های کنگره قالب سالم و محکمی در خودمان بسازیم و با این کار به‌تدریج آن قالب‌های معیوب قبلی کنار می‌روند. برای رسیدن به این هدف باید عزم راسخی داشته باشیم و با تمام وجود برای برطرف کردن نواقصی که در درونمان وجود دارد تلاش کنیم. باید به‌صورت جدی در جلسات شرکت کنیم و بتوانیم آموزش بگیریم و مهم‌تر از آن بتوانیم این آموزش‌ها را کاربردی کنیم و به آن‌ها عمل نماییم.

- یک مسافر چه در سفر اول و چه در سفر دوم باید عزم راسخی داشته باشد و با تمام وجودش حرکت کند، برای برطرف کردن نواقص خودش باقدرت حرکت کند، تمام حرکاتش باید ثمربخش باشد. این قالب ساختن قالبی نیست که از آن خشت درست می‌کنند یا طلا، از هر قالبی بالاتر است چون می‌خواهد انسان درست کند

- محبت به‌اندازه  خوب  است نه کم و نه زیاد، محبت مثل باران است که اگر زیاد ببارد سیل می‌شود و اگر کم ببارد باعث خشک‌سالی می‌شود یعنی همه‌چیز باید به‌اندازه باشد. پس درنتیجه ما باید در تمام امور زندگی تعادل را رعایت کنیم.

- موضوع دیگر مسئله عمل و عکس‌العمل است؛ یعنی ما هر کاری در زندگی انجام دهیم، دیگران هم اجازه آن را پیدا می‌کنند که همان کار را نسبت به ما انجام دهند که این امر به اذن خداوند صورت می‌گیرد. مثال: اگر درباره کسی قضاوت کنیم یا تجسس کنیم و این موضوع رضایت خداوند را ندارد باعث می‌شود، جای دیگرکسی در مورد ما قضاوت و تجسس کند.

- هدف ما از ایجاد کنگره این نبوده است که بیاییم و معتاد ترک بدهیم اگر این‌گونه بود تا الآن در کنگره را بسته بودم. هدف ما در کنگره احیاء انسان و انسان‌سازی هست و رسیدن به این هدف فقط با عمل کردن به آموزش‌های کنگره امکان‌پذیر هست. ما زمانی که آموزش‌های کنگره را عملی نماییم به این هدف نزدیک‌تر می‌شویم. شاید خودمان زیاد متوجه تغییراتمان نشویم ولی اطرافیان ما کاملاً متوجه آن می‌شوند. مثلاً : ما زمانی که نهالی را می‌کاریم هرروز نمی‌توانیم رشد کردن آن را ببینیم ولی بعد گذشت چند ماه یا چند سال می‌بینیم که نهالمان تبدیل به درخت بزرگ و مثمری شده است و این نشان‌دهنده این است که شرایط برای رشد آن فراهم بوده است.

- در مقوله درمان اعتیاد هم همین‌طور است. ما با آمدن به جلسات و آشنایی با نحوه صحیح تفکر کردن و اصول درمان باید در راستای آموزش و یادگیری خود تلاش کنیم تا راه و رسم درست زندگی کردن و رهایی از اعتیاد را یاد بگیریم. ما برای اینکه بتوانیم انسان بشویم باید ابتدا خودمان را کاملاً بشناسیم و وقتی‌که خودمان را شناختیم می‌توانیم خداوند یا نیروی مافوق را هم بشناسیم. زمانی که به این مرحله برسیم می‌بینیم که رها شدن از اعتیاد کار سختی نیست ولی اگر همچنان بخواهیم در مرحله نفس اماره بمانیم و مانند حیوانات فقط دنبال خواسته‌های نامعقول نفسمان باشیم هرگز نمی‌توانیم از اعتیاد رهایی پیدا کنیم.

- اولویت اول در کنگره ساختن قالب است زیرا مثلاً: اگر در صنعت بخواهیم محصولی را تولید کنیم اول باید قالب آن را بسازیم و این قالب اگر مستحکم و بدون نقص باشد ما تولیدات خوبی خواهیم داشت و اگر معیوب باشد، تولیدات ما هم ناقص می‌شود.

- در خصوص انسان‌ها هم همین‌طور است. ما درگذشته به خاطر جهل و ناآگاهی قالب معیوب و ناقصی در وجود خودمان ساخته‌ایم ولی اکنون‌که متوجه آن شده‌ایم باید سعی کنیم با کاربردی کردن آموزش‌های کنگره قالب سالم و محکمی در خودمان بسازیم و با این کار به‌تدریج آن قالب‌های معیوب قبلی کنار می‌روند. برای رسیدن به این هدف باید عزم راسخی داشته باشیم و با تمام وجود برای برطرف کردن نواقصی که در درونمان وجود دارد تلاش کنیم. باید به‌صورت جدی در جلسات شرکت کنیم و بتوانیم آموزش بگیریم و مهم‌تر از آن بتوانیم این آموزش‌ها را کاربردی کنیم و به آن‌ها عمل نماییم.

- راهنماها و کمک راهنماها در کنگره به‌عنوان یک قالب خوب و الگو می‌باشند و باید کاملاً منظم و قاطع و در کار خود جدی باشند تا قالب‌های دیگری که از روی آن‌ها تولید می‌شود که همان ره‌جویان آن‌ها هستند نیز قالب‌های مستحکمی باشند.

- برای اینکه ثابت شود با نیروی الهی و خواست عقلانی می‌شود پیکره را بازسازی نمود و در خدمت دیگر انسان‌ها هم قرارداد، می‌توان از این مسئله در آینده در جهت ساختن انسان‌هایی که خواهان ریزش و دوباره‌سازی هستند اما توانایی آن را ندارند، استفاده کرد؛ یعنی آن‌ها نقطه شروع را نیافته‌اند و شما انشالله اولین خواهید شد.

 


برچسب ها: کنگره60 ، ساختن قالب ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 28 دی 1394 07:04 ب.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic