کارگاه آموزشی روز یکشنبه مورخ 94/07/26

یکشنبه 26 مهر 1394 07:42 ب.ظنویسنده : همسفرمنیره کبودانیان

 
این جلسه نهمین جلسه از دور پنجاه و هشتم از سری کارگاه های آموزشی کنگره60 نمایندگی شادآباد ویژه مسافران روزهای یکشنبه مورخ94/07/26 با استادی آقای سید حسین حسینی و نگهبانی آقای فرهاد نیکخواه و دبیری آقای بهرام اسمی با دستور جلسه "صبر،استقامت،آرامش" رأس ساعت17:00 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

تعریفی که از صبر داریم برمی گردد به قبل از آشنایی با کنگره،اما در کنگره ما با تعریفی متفاوت آشنا شدیم مثل در نظر گرفتن زمان و تلاش در راستای رسیدن به هدف تعیین شده اما فقط لحاظ کردن زمان بدون در نظر گرفتن تلاش و سعی بدون معنی خواهد بود. در صبر نباید بی صبری کرد ،زمانی که به کنگره می آییم و در لژیون تازه واردین به ما می گویند که زمان درمان حداقل 10ماه است ،اینجا من نمی توانم درخواست کنم که در6ماه به رهایی برسم چون دارم در صبرم بی صبری می کنم و به نتیجه مورد نظر نخواهم رسید.زمانی که هدفی را تعیین می کنم و در راستای دستیابی به آن با دردها و رنج ها و مسائل مختلفی روبرو خواهم شد که با در دست داشتن صبر و تلاش مقابل آنها در صور آشکار و پنهان به استقامت می رسم و درقبال آن حس های پالایش شده و تقویت شده خواهم داشت.البته این بالا رفتن نقطه تحمل در بعد منفی هم امکان پذیر خواهد بود مانند افزایش مقدارمواد ما در زمان مصرف.

آرامش به معنای تعادل است و تمام هدف خلقت رسیدن به آرامش است و حتی خودمان نیز برای رسیدن به این آرامش اقدام به مصرف کردیم و امروز هم برای رسیدن به آرامش اینجا هستیم. با بودن در مسیر صراط مستقیم آرامش در انتظارمان است ولی با بودن در مسیر ضد ارزش‌ها همیشه ما در استرس خواهیم بود و طبق معادله عملکرد مندرج در جزوه جهان‌بینی2 حاصل آن به‌هیچ‌عنوان آرامش نخواهد بود.

هرکس بنای خودش را بنا به خواست و علاقه خود می‌سازد و این بستگی به تلاش خود فرد دارد که چقدر از آرامش سهم ببرد .مسیر کنگره به نحوی است که صبر، استقامت و آرامش را در جای‌جای لحظات سفر پیش روداریم . زمانی که راهنمای ما از ما می‌خواهد در دوران شروع درمان صبر داشته باشیم یا در مقابل با تکانه‌های زندگی خود صبر پیشه کنیم؛ انجام دادن آن یعنی دستیابی به تکامل و قوی‌تر شدن نیروهایمان در صور آشکار و پنهان . زمانی که درمسیر باشیم مطمئناً به آرامش دست خواهیم یافت چه در مسیر زندگی خصوصی و چه در مسیر زندگی کنگره‌ای .

زمانی که ما می‌توانیم مواد را درمان کنیم حتماً از عهده کارهای دیگر مانند سیگاریا خشم و یا حتی افراط در غذا خوردن بر خواهیم آمد .

موفق و پیروز باشید .


آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات